Wydarzenia

,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Antoine de Saint  Exupery

 

29 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Książki. W tym dniu uczniowie klasy 5b i 4a przygotowali  adaptację teatralną książki Antoine de Saint  Exupery’ego pt. ,,Mały Książę’’.

„Mały Książę” to piękna, pełna złotych myśli alegoryczna opowieść o miłości i przyjaźni. Historia chłopca zamieszkującego maleńką planetę zawiera prawdę o ponadczasowych wartościach, przyjaźni i miłości.  W rolę tytułową  sztuki wcieliła się Amelia Zaborowska, zaś rolę Róży odegrała Magdalena Rasiewicz- Kiełbasa. Akcja spektaklu miała charakter dynamiczny, wzbogacona była o taniec i śpiew aktorów. Baśniowa scenografia, oświetlenie, kostiumy, dobór rekwizytów i piękna muzyka tworzyły niepowtarzalny nastrój.  Po przedstawieniu odbyło się uroczyste rozdanie nagród za konkursy czytelnicze. Wyłonienie najlepszych czytelników przebiegało w dwóch etapach. W poszczególnych kategoriach wiekowych uczniowie klas IV-VII wykazali się wiedzą na temat baśni, mitów, legend i literatury fantasy. Fundatorami nagród i upominków byli: Teatr Polski, Teatr Lalek „Pleciuga”, Opera na Zamku oraz hipermarket Carrefour.        

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach wiedzowych:

„Baśnie” 

1 miejsce: Agnieszka Czechyra,   kl.4b

2 miejsce: Wiktoria Kościelak ,  kl.4b

3 miejsce: Olga Jurczyk,  kl.4b

„Mity”

1 miejsce: Piotr Wołoszyn,  kl.5a

2 miejsce: Katarzyna Kowalska,  kl.5b

3 miejsce: Mateusz Bernacki,  kl.5b

„Legendy”

1 miejsce: Martyna Przybylska, kl.6a

2 miejsce: Patrycja Kozińska, kl.6b 

3 miejsce: Maja Ruszczycka,  kl.6b

„Literatura  fantasy” 

1 miejsce: Karolina Stanioch, kl. 7a

2 miejsce: Zofia Jakubowska, kl. 7a

3 miejsce: Aleksandra Socha, kol. 7a

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy  za to, że przyczyniliście się do popularyzacji czytelnictwa w naszej szkole, ponieważ … „książki czytać fajnie jest, a kto czyta, jest the best !!!