Wydarzenia

30 maja uczniowie klas czwartych wzięli udział w II Szczecińskim Turnieju Rowerowym.

Konkurs odbył się w SP nr 37. Rywalizacja szkolnych drużyn podzielona była na cztery etapy.

Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu: „ABC ruchu drogowego” . Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów drogowych. Przygotowanie roweru do jazdy i naprawa drobnych usterek to następny sprawdzian. Na koniec dzieci czekała jazda na rowerze po miasteczku ruchu drogowego. 

Odbył się też pokaz umiejętności rowerzystów ze szkoły w Przelewicach. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale okolicznościowe oraz breloczki, znaczki i książeczki z przepisami o ruchu drogowym.  Dla dzieci była to przede wszystkim świetna zabawa oraz możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności  z zakresu  bezpieczeństwa na drodze.