Wydarzenia

11 stycznia 2018r. odbyła się premiera Szkolnego Koła Teatralnego. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć adaptację znanej ,,Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa. Powieść napisana została w 1843 roku i od tego czasu doczekała się niezliczonej ilości adaptacji scenicznych, filmowych i muzycznych. 

Opowieść o starym, zgorzkniałym kupcu, Ebenezerze Scrooge'u, który pewnej nocy wigilijnej doświadcza najgłębszej przemiany nieustannie przypomina nam, czym jest przyjaźń, miłość, związki rodzinne i w końcu magia Świąt Bożego Narodzenia. Ebenezer Scrooge to samotnik, nie lubi ludzi, a jego jedynym celem w życiu jest pomnażanie majątku. 

Doskonała znajomość tekstu, choreografia, mimika, scenografia, efekty akustyczne, światło, stroje i muzyka sprawiła, że przedstawienie wciągało i zapierało dech w piersiach. Szkolna widownia była pełna podziwu i nagrodziła grę aktorów brawami na stojąco.