Wydarzenia

Gryfitek to bohater zeszytu edukacyjnego wydanego przy okazji projektu, jakim był cykl spacerów po Wałach Chrobrego. Autorem tekstów i zdjęć jest Tomasz Wieczorek. Dzięki tej ciekawej publikacji uczniowie kl. 5a mieli  już okazję poszerzyć swą wiedzę na temat Szczecina.

W dniu 01.12.2017 r. ten znany, szczeciński przewodnik tym razem zawitał do naszej szkoły. Kolejny raz  mieliśmy okazję spojrzeć na nasze miasto okiem turystów oraz poznać wiele tajemnic Wałów Chrobrego. Dzięki ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się m. in. kim byli Jan z Kolna i Jan Wyszak, których sylwetki zdobią fontannę przy Wałach Chrobrego, kto był pomysłodawcą tarasów nad Odrą oraz gdzie znajduje się legendarne gniazdo gryfów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. W nagrodę otrzymali przewodniki oraz mieli możliwość samodzielnego odbicia pieczątki, pod którą nasz gość złożył swój autograf.