Wydarzenia

17 października w naszej szkole odbyło się  „Spotkanie z Misjami”. Gościem specjalnym był Ks. Jeremy Kabuga. Przyjechał z Afryki, z Kenii.

Jest odpowiedzialny za pracę duszpasterską w Kipsing. W swojej parafii ma 14 małych wspólnot chrześcijańskich. Są to plemiona Samburu – wędrowni pasterze. Życie zależy od pogody, nie ma tam pracy. Stamtąd „Adopcją Ucznia na odległość” objętych jest 150 uczniów szkoły podstawowej i 35 przedszkolaków. W trakcie spotkania ks. Jeremy opowiedział nam o swojej pracy i życiu w Kenii. Podziękował także przyjaciołom z Polski za pomoc skierowaną do dzieci z tamtejszego rejonu. Tłumaczenia księdza podjął się Pan Maciej Dyga, uczący języka angielskiego w naszej szkole. Podczas spotkania było dużo śpiewu i zabawy. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. To spotkanie pozwoliło nam zgłębić tematykę misyjną. Wizyta tak interesującego gościa  była dla nas niezwykłym wydarzeniem.