Wydarzenia

Z wyremontowanej sali gimnastycznej  możemy korzystać  od 1 września. Remont sali trwał rok, kosztował  ponad  3,5 mln złotych i ku zaskoczeniu nas wszystkich, zakończył się na dwa miesiące przed  planowanym  terminem. Sala w nowej „odsłonie” cieszy oko i służy nam podczas różnorodnych zajęć sportowych. 

 

25 października miało miejsce jej oficjalne otwarcie. W uroczystości wzięła udział społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, wśród  których  byli  przedstawiciele władz miasta,  radni, wykonawca inwestycji, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, rodzice uczniów SP 28 i inni „Przyjaciele szkoły”. 

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor -  Jolanta Małecka,  która przedstawiła i  powitała przybyłych gości.  W swoim przemówieniu przypomniała historię remontu sali, zwróciła uwagę na trudności, jakie występowały w sali gimnastycznej przed remontem oraz podziękowała wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w budowę sali. 

W podziękowaniu wszystkim zaangażowanym w remont zadedykowano piosenkę w wykonaniu uczennic z klasy 7 i oddziałów gimnazjalnych  pt. „ Pokonaj siebie”. 

Do przecięcia wstęgi, symbolizującego przekazanie sali do użytku zostali zaproszeni: Prezydent Miasta Szczecin p. Piotr Krzystek, właściciel firmy „Sarmata” wykonującej prace remontowo-budowlane  p. Paweł Gągała, przewodnicząca Rady Rodziców p. Iwona Stocka – Owczarek oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ola Chmura.

Po wyprowadzeniu sztandaru wszyscy obecni zostali zaproszeni na część artystyczno – sportową.  Występy rozpoczęli najmłodsi uczniowie, którzy zaprezentowali wszystkim piosenkę i taniec. Następnie uczennice klas czwartych  przedstawiły układ gimnastyczny przy ławeczkach. Kolejną porcję ruchu zaserwowały uczestnikom uroczystości uczennice klas siódmych, które przedstawiły układ taneczno-gimnastyczny.  Następnie piosenkę pt. „Sportowe marzenia” przepięknie zaśpiewały Amelia i Magda – uczennice klasy piątej. Duże emocje i zainteresowanie zgromadzonych wzbudził pokaz  tenisa stołowego, zaprezentowany  przez chłopców z klas 4 - 7, który zainaugurował Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany z okazji otwarcia hali, w którym wzięły udział drużyny z SP 13, SP 65, SP 74 oraz gospodarze. Zawodników do walki zagrzewała niezwykle żywiołowa piosenka pt. „Ho ho ho ho, hala spoko” w wykonaniu zespołu wokalnego SP 28 oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Jarzębinki z Piasecznej”.

Ceremonia otwarcia sali gimnastycznej przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Nie obyło się bez niespodzianek, a mianowicie sportowych upominków,  które dla uczniów SP 28 przygotowali przybyli na uroczystość goście oraz niezwykle emocjonującego pojedynku ,  który przy stole ping-pongowym  stoczyli uczeń klasy czwartej - Alan i pan Prezydent Piotr Krzystek.

Dziękujemy przybyłym  gościom, rodzicom i uczniom, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był wyjątkowy.  Mamy nadzieję, że odnowiona sala gimnastyczna będzie sprawdzała się w codziennym życiu szkolnym i spełni oczekiwania nauczycieli oraz uczniów, a co najważniejsze zapewni odpowiedniei bezpieczne warunki  dla osób z niej korzystających.