Wydarzenia

19.06.2017 r. uczniowie klas szóstych postanowili przyłączyć się do akcji promującej czytelnictwo w szkole. Akcja miała na celu podniesienie poziomu czytelnictwa  w klasach I-III szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych, chcąc zachęcić dzieci do czytania, najpierw przedstawili korzyści płynące z sięgania po książki. Uczniowie solidnie przygotowali się do czytania z podziałem na role, chcąc dobrze wypaść przed młodszymi kolegami.

Dobór tekstów dostosowany został do preferencji czytelniczych dzieci. Uczennice z kl. VI a (Zuzanna Masztaler, Zofia Jakubowska, Karolina Stanioch  i Natalia Kowaliszyn) przeczytały  fragment „Nowych przygód Kubusia Puchatka” A. A. Milne, zaś uczniowie z klasy VI b (Sara Jerzyk, Igor Kasprzak i Kamila Dutkowska) przeczytali równie ciekawą baśń  ludową pt. „Kot w butach” A. Oppmana.  Chcąc dobrze wcielić się w rolę, starsi koledzy i koleżanki poprzebierali się w zabawne stroje i dobrali do nich rekwizyty. Na koniec czytelniczego spotkania młodsze dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym stopień zrozumienia słuchanego tekstu. Na najbardziej zasłuchanych czytelników czekała słodka nagroda. Głośne czytanie przyjęte było  z dużym entuzjazmem    i podobało się młodszym dzieciom.

Aneta Niewęgłowska i Beata Pych