Wydarzenia

W sobotę, 20 maja 2017 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego, patrona naszej szkoły.  Jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 11, przemierzali  szlaki Puszczy Bukowej. 

Gościliśmy również uczestników rajdu, przybywających z innych szkół i placówek, którzy przeszli od kilku do kilkunastu kilometrów, aby zawitać na mecie znajdującej się przed naszą szkołą. Młodsi uczniowie przemierzali trasę piechotą, zaś gimnazjaliści na rowerach. Najmłodszymi uczestnikami rajdu były dzieci z przedszkola „ABC” ze  Smerdnicy, którzy dotarli na metę jako pierwsi. Każdy, kto wziął udział w rajdzie, miał okazję do podziwiania i odkrywania walorów krajoznawczo – - turystycznych naszego regionu. Uczestnik rajdu poprzez własny przykład popularyzował zdrowy tryb życia, którym jest ruch na świeżym powietrzu. Pomimo nieco kapryśnej pogody(chłodny wiatr i mżawka), wszyscy z sukcesem ukończyli trasę, a potem mieli możliwośćspędzenia miło czasu w gronie sympatyków rajdu. Kto chciał, mógł  upiec  kiełbaskę na ognisku i skosztować słodkiej przekąski przygotowanej w kawiarence. Na mecie dzieci i młodzież mieli możliwość uczestniczenia w grach i zabawach rajdowych, które przygotowały panie ze świetlicy oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Panie z nauczania wczesnoszkolnego wykreowały zabawę z bańkami mydlanymi, które sprawiły mnóstwo frajdy najmłodszym uczestnikom imprezy. Na koniec odbyły się dwa konkursy: „Konkurs wiedzy o Puszczy Bukowej” oraz „Konkurs wiedzy o patronie szkoły Bolesławie Czwójdzińskim”. Laureatką konkursu o Puszczy Bukowej została Iza Chłopek, zaś  zwyciężczynią konkursu o patronie szkoły Julia Grzybowska. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za wspólne spotkanie.

                                                                                                   Do zobaczenia za rok!