Wydarzenia

Klasy Ia, Va oraz uczniowie kółka języka niemieckiego udali się na wycieczkę do Ueckermünde, do tamtejszego ZOO.

Na terenie Ogrodu żyje ponad 400 zwierząt reprezentujących około 100 gatunków. Oprócz rodzimych zwierząt domowych i dzikich, występują tam także różne gatunki małp, egzotycznych ptaków oraz lamy, lwy i kangury. Dzięki temu, iż niektóre wybiegi udostępnione są zwiedzającym, z bliska można było obserwować niektóre z nich. 

Największą radość sprawiło nam „spotkanie” z małpami, które nieskrępowane naszą obecnością, pozwalały się fotografować - trzeba było jednak  zachować wielką ostrożność by aparat nie wpadł w niepowołane… łapy.

Na placach zabaw znajdujących się na terenie ZOO mogliśmy się wspinać nad małpim gajem, i z góry obserwować małpy, a na wieży wspinaczkowej czy też ślizgawce porządnie się wyszaleć.

Na wycieczce każdy znalazł coś dla siebie.., a zakupione pamiątki będą miłym wspomnieniem, intensywnie spędzonego czasu.