Wydarzenia

 „Świat jest teatrem, aktorami ludzie…”

                                  William Szekspir

Dzień Teatru to część tradycji Szkoły Podstawowej nr 28.  W miniony piątek 28.04.2017r. odbyła się jego kolejna odsłona. Dobór repertuaru dokonany przez uczniów i ich opiekunów pozwolił widzom przenieść się w magiczny świat baśniowych bohaterów, zaskakujących sytuacji, barwnych scenografii, ciekawych słów.

            W pierwszej części scenicznych prezentacji licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. IVb pt.: „Królewna Śnieżka”. Przed oczyma widzów „przepłynął” korowód niezwykle wyrazistych postaci. Kunsztem i świetną grą aktorską zachwyciła m. in. odtwórczyni głównej roli, a strojami i tańcem ujęły nas zabawne krasnoludki. Ich gra została przyjęta niezwykłym aplauzem! Chwilę potem wspólnie obejrzeliśmy występy indywidualne uczennic kl.IVa, które zaprezentowały piosenkę pt.: „Marco Polo” oraz VIa, które uświetniły imprezę pokazem tańca nowoczesnego.

W drugiej części  przenieśliśmy się do baśniowego świata ”Czerwonego  Kapturka”. Uczniowie kl.Va zaprezentowali polsko-niemiecką wersję baśni braci Grimm. I znów znaleźliśmy w świecie zabawnych sytuacji oraz intryg sprytnego wilka (oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem). Barwne  stroje aktorów, wesoła muzyka oraz komiczne momenty dostarczyły wielu pozytywnych emocji! Następnie zaprezentowali się uczniowie kl.VIa. W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o jakże ważnym problemie dotyczącym zanieczyszczenia środowiska i przypomnieli o konieczności życia w zgodzie z naturą. A na deser, czyli  zakończenie przeglądu, uczennica  kl.IV a zaprosiła widownię do wspólnego wykonania piosenki pt.: ”Gdzie ta keja?”.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że teatr nie nudzi i nie nuży. Szczególnie wtedy, gdy się jest jego twórcą. W przygotowania zaangażowało się bardzo wielu uczniów z klas  IV-VI. Dzięki nim przeżyliśmy dzień pełen zabawnych i mądrych tekstów, dzień pełen świetnej zabawy. Dziękujemy!