Wydarzenia

24 kwietnia klasy 6a i 6b pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Kliniskach. Na początku odwiedziliśmy Zagrodę Konika Polskiego. Potem przeszliśmy 5 kilometrową trasę dydaktyczną "Uroki Doliny Iny".

Ścieżka jest urokliwa i prowadzi wzdłuż koryta rzeki. Po drodze mijaliśmy zakola i starorzecza Iny. Pani leśnik uczyła nas jak rozpoznać gatunki drzew iglastych. Odwiedzając poszczególne stacje ścieżki szukaliśmy szyszek. Oglądaliśmy przez lupę gałązki sosny, choiny kanadyjskiej, daglezji, cisa, jałowca, modrzewia, świerka. Pracowaliśmy w zespołach z kartami pracy. Wyróżniła się drużyna wiewiórek i lisów. Wycieczkę podsumowaliśmy przy ognisku. Zjedliśmy posiłek, a potem odwiedziliśmy plac zabaw. Było dość zimno, ale nikt nie narzekał. Był to pożytecznie spędzony czas.