Wydarzenia

Od samego rana w szkole zagościły zwyczaje i obyczaje Wielkanocne. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli  w przygotowywaniu Wielkanocnych symboli. Przed Niedzielą Palmową wykonali palmę wysoką ponad 6 metrów, którą zanieśli do kościoła.

Następnie w pięknie przygotowanych dekoracjach świątecznych uczniowie malowali jajka w, używając różnych znanych" technik ludowych". Były więc kraszanki, pisanki oraz jaja malowane według pomysłu dzieci. Symbolika Wielkanocnego koszyka była wyjaśniana uczniom w formie prezentacji multimedialnej oraz każde dziecko miało możliwość samodzielnego przygotowania koszyczka ze święconką. Szkolne Wielkanocne świętowanie zakończyła degustacja potraw podawanych w pierwszy dzień Święta Wielkiej Nocy. Wszystkim bardzo smakował żur, kiełbasy, szynka, mazurki  i drożdżowe  baby. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy przygotowali potrawy wielkanocne przyczyniając się tym samym do lepszego poznania Wielkanocnego świętowania w naszej szkole. Zapraszamy do galerii zdjęć.