Wydarzenia

Na kolejną szkolną wycieczkę wybraliśmy się tym razem do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo napięty… 

Wyruszyliśmy o 5.30, by już o 13.00  rozpocząć spacer po naszej stolicy. 

Udaliśmy się do Pałacu Kultury, gdzie z XXX piętra podziwialiśmy panoramę miasta. Następnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to szczególne miejsce dla wszystkich Polaków. Można tutaj nie tylko obejrzeć pamiątki i zdjęcia z Powstania, ale także usłyszeć relacje świadków tamtych dni.

Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, zespołu pałacowo-ogrodowego z pięknym drzewostanem i pomnikami, wśród których jest najbardziej znany Pomnik Fryderyka Chopina, na którego tle zrobiliśmy sobie zdjęcie.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy w Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pobytu, w tym niesamowitym miejscu, uczestniczyliśmy w wielu zajęciach warsztatowych, dzięki którym zgłębialiśmy tajniki nauki i praw przyrody w praktyce.

Po 3-godzinnym eksperymentowaniu przeszliśmy przez Bibliotekę Uniwersytecką w kierunku Starego Miasta. Po drodze zatrzymaliśmy się przed Pałacem Prezydenckim, Pomnikiem Adama Mickiewicza i tak dotarliśmy do Zamku Królewskiego. Po wysłuchaniu historii tego zabytku, udaliśmy się na spacer wzdłuż Barbakanu. Przy Pomniku Małego Powstańca jeszcze raz wspomnieliśmy ofiary II wojny światowej, a zwłaszcza najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Na ten dzień zaplanowane mieliśmy także zwiedzanie Stadionu Narodowego. Miejsce to robi wrażenie, nie tylko na kibicach. Już samo wejście na trybuny jest nie lada wyczynem, a osoby z lękiem wysokości, muszą dobrze trzymać się barierek. Niestety nie mogliśmy podziwiać murawy, gdyż właśnie trwały prace związane z jej układaniem.

Ostatni dzień wycieczki- wizyta w Pałacu i  parku w Wilanowie, który zachował się w niezmienionym stanie od XVII wieku. Podczas lekcji muzealnej bliżej poznaliśmy życie jego mieszkańców i historię pięknej miłości króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki.

Wzbogaceni o nową wiedzę, doświadczenia wróciliśmy szczęśliwie do domu.