Wydarzenia

Klasy drugie skorzystały z okazji by lepiej „poznać, przeżyć, zrozumieć” przyrodę i udały się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach Wielkich. Tam pod opieką pracownika Nadleśnictwa udaliśmy się do zagrody Konika Polskiego, przeszliśmy także ścieżkę spacerowo- dydaktyczną położoną w sercu Puszczy Goleniowskiej. 

W trakcie spaceru rozpoznawaliśmy gatunki drzew, nasłuchiwaliśmy odgłosów ptaków oraz zapoznaliśmy się z głównymi zadaniami pracy leśnika

Chwilę oddechu złapaliśmy przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek, a na koniec udaliśmy się do siedziby Ośrodka, gdzie mogliśmy podziwiać eksponaty łosia, wilka, borsuka, bielika, puszczyka czy wiewiórki oraz zapoznać się z odgłosami zwierząt zamieszkujących nasze lasy. 

Pogoda nam dopisała- burza „zaskoczyła” nas dopiero przy ognisku, ale przede wszystkim zdobyliśmy wiele ciekawych informacji podczas tej „żywej” lekcji przyrody.