Wydarzenia

Tak długo na nią czekaliśmy, a już wróciliśmy… mowa oczywiście o wycieczce do Wrocławia, na którą udały się klasy drugie i pierwsza.

Wyruszyliśmy w deszczu, ale Wrocław przywitał nas słońcem, a kolejne dni były coraz cieplejsze. Program wycieczki był bardzo ciekawy, a chwile oddechu łapaliśmy jedynie wieczorami…☺

W poszukiwaniu wrocławskich krasnali, zwiedziliśmy Stare Miasto i jego zabytki.

Kolejnego dnia przyszła pora na Ogród Japoński i wrocławskie ZOO. Zobaczyliśmy tam wiele gatunków roślin i zwierząt, ale przede wszystkim urzekł nas spacer po Afrykarium, unikatowym na skalę światową kompleksie, przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Punktem kulminacyjnym tego dnia był wieczorny pokaz fontann, prezentujący program muzyczny w towarzystwie kolorowych świateł.

Ostatniego dnia czekały nas kolejne atrakcje- wjazd windą na 49 piętro (ok.200 m) najwyższego wieżowca Sky Tower, skąd roztaczały się niezwykłe widoki na całe miasto.

Nie mogliśmy oczywiście opuścić Wrocławia bez obejrzenia Panoramy Racławickiej, obrazu, który wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie.

Czas spędzony na wycieczce upłynął nam bardzo intensywnie, a przede wszystkim w dobrych humorach pod słonecznym niebem Dolnego Śląska.