Wydarzenia

27 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Festiwalu Języka Niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kowaliszyn, Zofia Jakubowska, Kacper Kostur, Szymon Owczarek uczniowie VIa, oraz uczniowie gimnazjum Aleksandra Chmura  IIa , Martyna Pawelec IIb, Marlena Sokołowska IIIa i Michał Walczak IIa.

Uczestnicy Festiwalu w rywalizacji zespołowej musieli wykazać się znajomością gramatyki i leksyki języka niemieckiego, wiedzą realioznawczą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych, a także uczestniczyli w konkurencji sportowej 50 pól. Największym wyzwaniem było jednak zadanie związane z wyjaśnieniem wybranego zagadnienia gramatycznego w formie multimedialnej.

Mimo, że daliśmy z siebie wszystko i w grze 50 pól uczniowie szkoły podstawowej zajęli I, a gimnazjum III miejsce, nie udało nam się zdobyć głównych nagród. Wierzymy jednak, iż to nowe doświadczenie wzbogaciło nas o wiedzę, którą z pewnością wykorzystamy w przyszłym roku☺