O szkole
Zespół Szkół Nr 11 położony jest w Prawobrzeżnej części Szczecina, w otoczeniu kniei Bukowej i domków jednorodzinnych. Swoim rejonem obejmuje osiedla: Płonia, Śmierdnica, Jezierzyce. W skład Zespołu Szkół Nr 11 wchodzą Szkoła Podstawowa Nr 28 i Gimnazjum Nr 39.
Wszystkie gabinety są bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny. W Zespole uczy się 426 uczniów, w Szkole Podstawowej 285, w Gimnazjum 141. Żaden z nich nie jest anonimowy. Praca wychowawcza prowadzona jest zgodnie z oczekiwaniami społeczności szkolnej - stąd też uczniowie czują się w szkole bezpiecznie, a rodzice akceptują realizowane formy pracy. Szkoła zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (40 nauczycieli).