GODZINY  PRACY  PEDAGOGA

Dzień tygodnia:

Godziny:

Serdecznie witam wszystkich w roku szkolnym 2016/2017

Przed nami kolejne wyjątkowe 10 miesięcy.

W ramach przypomnienia:

Pedagog szkolny to osoba zatrudniona w szkole w celu uzupełniania, pogłębiania i rozszerzania działalności dydaktyczno – wychowawczej prowadzonej przez nauczycieli.

Współpracuję z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, rodzicami, instytucjami służącymi dziecku i rodzinie.

ALE GŁÓWNYM PARTNEREM W PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO JEST  UCZEŃ !!!

Dlatego przyjdź, jeżeli sam nie potrafisz poradzić sobie z problemami:

• nie radzisz sobie z nauką
  • masz kłopoty w domu
  • masz kłopoty z rówieśnikami
  • potrzebujesz wsparcia dorosłej osoby
Zapraszam również:
  • gdy chcesz się podzielić swoją radością lub ciekawym pomysłem
  • chcesz pomóc innym

Rodzicu ! zwróć się do pedagoga, gdy:

• niepokoi Cię zachowanie dziecka
  • zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się
  • potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania
  • chcesz porozmawiać o dziecku i waszych relacjach
  • masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc

Zapraszam do współpracy Was drodzy Rodzice – wspólnie będziemy szukać rozwiązań w trudnych sytuacjach wychowawczych!

POSTARAM SIĘ POMÓC.

Teresa Jastrzębska

Drodzy Uczniowie, Rodzice…

2 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Niby jeden dzień, ale bardzo ważny. Dzień symboliczny i wskazujący na fakt, że problem przemocy był, jest i będzie. Problem przemocy istnieje na całym świecie, przybiera różne oblicza. Musimy z tym walczyć, może jeszcze nie na całym świecie, ale zacznijmy od naszej szkoły, naszego najbliższego otoczenia.

Nasza szkoła jest wspólnotą, którą tworzymy MY: uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy niepedagogiczni. Róbmy wszystko, aby panował w naszej szkole klimat bezpieczeństwa, szacunku, otwartego dialogu. SZANUJEMY SIEBIE NAWZAJEM I NIE BĄDŹMY WOBEC SIEBIE AGRESYWNI.

Wspólnie działajmy PRZECIW PRZEMOCY. Przestrzegajmy zasad i norm, reagujemy wobec przemocy i agresji. Rozwiązujmy konflikty rozmową, nie siłą.

stop

Pamiętajmy, że przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości.

Walczmy o każdy dzień, który będzie dniem bez bicia, łez, poniżania. Przemoc rodzi przemoc, zatem zwalczajmy ją. Nasz szkoła jest wspólnotą, to my ją tworzymy. Nie pozwólmy jej znicz szczyć swoją agresją i złością. Tak naprawdę przemocy używają tylko słabsi.