Start
images/1_p.jpg

1. ZARZĄDZENIE NR 28/18 PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN
z dnia 16 stycznia 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych


Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

2. UCHWAŁA NR XXVIII/724/17 RADY MIASTA SZCZECIN
z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej albo publicznej innej formy wychowania przedszkolnego 
prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

 
 

 
Rekrutacja do klas pierwszych
 
 

Wydarzenia

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Po słonecznych, upalnych wakacjach nadszedł czas, aby powrócić do szkoły. Uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne w dniu 3 września wzięli udział w uroczystym apelu.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca oficjalnie przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2017/2018 dobiegła końca. Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Uroczyste zakończenie rokuw Szkole Podstawowej nr 28 zgromadziło całą społeczność szkolną. Pani dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Dowiedzieliśmy się, jak poszczególne klasy wypadły w nauce, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Uroczystość uatrakcyjnił występ artystyczny przygotowany przez zespół wokalny pod opieką Pani Marzeny Śmiech. Na koniec Pani pedagog  życzyła nam wszystkim radosnych, pełnych przygód, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Nagrody Prezydenta

20 czerwca 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy al. Piastów 12 w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wybitnie uzdolnionych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Szczecin. O godz. 9 rano stawili się razem ze swoimi rodzinami, nauczycielami, dyrektorami szkół. Aula pękała w szwach. Pierwsi gratulacje od prezydenta Piotra Krzystka odbierali uczniowie podstawówek, a wśród nich nasze  uczennice: 

  1. Karolina Stanioch
  2. Aleksandra Socha
  3. Zofia Jakubowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dzień Książki w naszej szkole

,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

Antoine de Saint  Exupery

 

29 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Książki. W tym dniu uczniowie klasy 5b i 4a przygotowali  adaptację teatralną książki Antoine de Saint  Exupery’ego pt. ,,Mały Książę’’.

PIERWSZA POMOC W KLASACH 4-6

Czy i jak możemy uratować życie drugiemu człowiekowi? – na to pytanie panie Małgorzata Pękalska i Mariola Skarbiesz starały się odpowiedzieć podczas zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

II Szczeciński Turniej Rowerowy

30 maja uczniowie klas czwartych wzięli udział w II Szczecińskim Turnieju Rowerowym.

Konkurs odbył się w SP nr 37. Rywalizacja szkolnych drużyn podzielona była na cztery etapy.

Kwietniowy wspomnień czar… IX Języka Niemieckiego Festiwal

W silnym ośmioosobowym składzie podstawówkowo- gimnazjalnym toczyliśmy bój o laur zwycięzcy w znajomości języka niemieckiego i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

Słońce, woda, las- znów nad Miedwie „pociągnęło” nas…

Pod szkołą była zbiórka,

na początku zebrała się nas czwórka.

Potem dołączyli inni

i już poczuliśmy się silni. 

Premiera przedstawienia, pt. ,,W poszukiwaniu szczęścia”

17 maja 2018r. miała miejsce w naszej szkole premiera przedstawienia, pt.,, W poszukiwaniu szczęścia”. Scenariusz spektaklu inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia H.Ch. Andersena.

Na premierę zostali zaproszeni rodzice i najbliżsi  szkolnych aktorów.

Potyczki Ekologiczne, czyli " Gra w Zielone".

15 maja wzięliśmy udział w XXV Wojewódzkim Konkursie Potyczki Ekologiczne. Konkurs odbył się w SP nr 74 i był objęty patronatem Urzędu Miasta Szczecin.

XXII Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego

W dniu 12.05.2018 r. przy słonecznej pogodzie i wspaniałych humorach z udziałem uczniów, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości odbył się XXII Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego.

Konstytucja 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowano w naszej szkole międzyklasowy konkurs piosenki ludowej pod nazwą „Święto Majowe na Ludowo”.