Start
images/1_p.jpg

1. ZARZĄDZENIE NR 28/18 PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN
z dnia 16 stycznia 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych


Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

2. UCHWAŁA NR XXVIII/724/17 RADY MIASTA SZCZECIN
z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej albo publicznej innej formy wychowania przedszkolnego 
prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

 
 

 
Rekrutacja do klas pierwszych
 
 

Wydarzenia

Rajd Powitanie Wiosny

Górą dziewczyny!!! Nie dając się pogodzie ruszyłyśmy na kolejny rajd pod hasłem „Powitanie Wiosny”. 

Zbiórka rajdu miała miejsce na dworcu PKP w Podjuchach, skąd rozpoczęłyśmy wędrówkę, wraz z innymi uczestnikami rajdu, szlakiem czarnym, do mety przy Szkole Podstawowej Nr24 w Żydowcach. 

Warsztaty przyrodnicze

13 marca, w ramach Tygodnia Matematycznego zorganizowane zostały w naszej szkole popołudniowe warsztaty przyrodnicze.

972 Leśna Sobota

Małymi krokami zbliża się wiosna i czas na „przebudzenie”, dlatego wzięliśmy udział w 972 Leśnej Sobocie po Puszczy Wkrzańskiej, zorganizowanej przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Wielu uczniów wyraziło chęć udziału, ale niestety nie przyszli na zbiórkę, niech żałują…. Pogoda dopisała, wędrowaliśmy i bawiliśmy się świetnie. 

Kolejny rajd już za tydzień. Zapraszamy serdecznie.

Park Trampolin

Z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy nasze koleżanki do Parku Trampolin. Jak zawsze bawiliśmy się znakomicie, a poczęstunek przygotowany dla dziewcząt był dla nich miłą niespodzianką. 

Literacki Plac Zabaw

W dniu 22.02.2018 r. uczniowie z klasy 5 b wzięli udział w warsztatach literackich  pt. „Literacki Plac Zabaw” w Galerii 13 Muz. 

Noc biologów

W piątek 12 stycznia 2018 roku gimnazjaliści naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2018 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali w tym dniu szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych. Dla naszej młodzieży, która interesuje się naukami przyrodniczymi, udostępniono  nowoczesne laboratorium katedry biochemii i salę wykładową. 

Przedstawienie teatralne Opowieść wigilijna

11 stycznia 2018r. odbyła się premiera Szkolnego Koła Teatralnego. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć adaptację znanej ,,Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa. Powieść napisana została w 1843 roku i od tego czasu doczekała się niezliczonej ilości adaptacji scenicznych, filmowych i muzycznych. 

Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny

14.12 w naszej szkole odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny, którego celem była zbiórka funduszy na potrzeby misyjne Kipsing w  Kenii. Tego dnia można było nabyć różne wyroby rękodzielnicze wykonane przez członków Koła Misyjnego Dzieci, Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego, lub przekazanych na konkurs przez uczniów naszej szkoły.

Najciekawszy list do Świętego Mikołaja

W tym roku uczniowie klasy czwartej wzięli udział w konkursie  "Najciekawszy list do Świętego Mikołaja”. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Nasza koleżanka, Marysia Durka, zdobyła wyróżnienie.  Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!

Uczniowie klasy 5a zwiedzają Szczecin z Gryfitkiem

Gryfitek to bohater zeszytu edukacyjnego wydanego przy okazji projektu, jakim był cykl spacerów po Wałach Chrobrego. Autorem tekstów i zdjęć jest Tomasz Wieczorek. Dzięki tej ciekawej publikacji uczniowie kl. 5a mieli  już okazję poszerzyć swą wiedzę na temat Szczecina.

„Balladyna” w wykonaniu uczniów kl. VII a

Uczniowie klasy VII a na lekcji języka polskiego odkryli świat widziany oczami romantyków. Przywołując na scenę karty dramatu Juliusza Słowackiego, ukazali tajemniczą, baśniową i fantastyczną krainę, przeplatającą się ze światem rzeczywistym.

Szkolna Dyskoteka Andrzejkowa 2017 dla klas IV-VI

W czwartek - 30 listopada 2017r.  w  Szkole Podstawowej Nr 28 odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.30. Jak każe tradycja, nie obyło się bez wróżb.