Start
images/1_p.jpg

Wydarzenia

Bieg terenowy „Znam Dąbie”

Na zaproszenie III Liceum Ogólnokształcącego wzięliśmy udział w V edycji Gry terenowej pod hasłem „Znam Szczecin Dąbie”. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Chmura, Julia Grzybowska, Martyna Pawelec, Łukasz Kiłyk i Michał Walczak. 

Rajd Powitanie Wiosny

Górą dziewczyny!!! Nie dając się pogodzie ruszyłyśmy na kolejny rajd pod hasłem „Powitanie Wiosny”. 

Zbiórka rajdu miała miejsce na dworcu PKP w Podjuchach, skąd rozpoczęłyśmy wędrówkę, wraz z innymi uczestnikami rajdu, szlakiem czarnym, do mety przy Szkole Podstawowej Nr24 w Żydowcach. 

Warsztaty przyrodnicze

13 marca, w ramach Tygodnia Matematycznego zorganizowane zostały w naszej szkole popołudniowe warsztaty przyrodnicze.

972 Leśna Sobota

Małymi krokami zbliża się wiosna i czas na „przebudzenie”, dlatego wzięliśmy udział w 972 Leśnej Sobocie po Puszczy Wkrzańskiej, zorganizowanej przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Wielu uczniów wyraziło chęć udziału, ale niestety nie przyszli na zbiórkę, niech żałują…. Pogoda dopisała, wędrowaliśmy i bawiliśmy się świetnie. 

Kolejny rajd już za tydzień. Zapraszamy serdecznie.

Park Trampolin

Z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy nasze koleżanki do Parku Trampolin. Jak zawsze bawiliśmy się znakomicie, a poczęstunek przygotowany dla dziewcząt był dla nich miłą niespodzianką. 

Literacki Plac Zabaw

W dniu 22.02.2018 r. uczniowie z klasy 5 b wzięli udział w warsztatach literackich  pt. „Literacki Plac Zabaw” w Galerii 13 Muz. 

Noc biologów

W piątek 12 stycznia 2018 roku gimnazjaliści naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2018 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali w tym dniu szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych. Dla naszej młodzieży, która interesuje się naukami przyrodniczymi, udostępniono  nowoczesne laboratorium katedry biochemii i salę wykładową. 

Przedstawienie teatralne Opowieść wigilijna

11 stycznia 2018r. odbyła się premiera Szkolnego Koła Teatralnego. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć adaptację znanej ,,Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa. Powieść napisana została w 1843 roku i od tego czasu doczekała się niezliczonej ilości adaptacji scenicznych, filmowych i muzycznych. 

Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny

14.12 w naszej szkole odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny, którego celem była zbiórka funduszy na potrzeby misyjne Kipsing w  Kenii. Tego dnia można było nabyć różne wyroby rękodzielnicze wykonane przez członków Koła Misyjnego Dzieci, Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego, lub przekazanych na konkurs przez uczniów naszej szkoły.

Najciekawszy list do Świętego Mikołaja

W tym roku uczniowie klasy czwartej wzięli udział w konkursie  "Najciekawszy list do Świętego Mikołaja”. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Nasza koleżanka, Marysia Durka, zdobyła wyróżnienie.  Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!

Uczniowie klasy 5a zwiedzają Szczecin z Gryfitkiem

Gryfitek to bohater zeszytu edukacyjnego wydanego przy okazji projektu, jakim był cykl spacerów po Wałach Chrobrego. Autorem tekstów i zdjęć jest Tomasz Wieczorek. Dzięki tej ciekawej publikacji uczniowie kl. 5a mieli  już okazję poszerzyć swą wiedzę na temat Szczecina.

„Balladyna” w wykonaniu uczniów kl. VII a

Uczniowie klasy VII a na lekcji języka polskiego odkryli świat widziany oczami romantyków. Przywołując na scenę karty dramatu Juliusza Słowackiego, ukazali tajemniczą, baśniową i fantastyczną krainę, przeplatającą się ze światem rzeczywistym.