images/1_s.jpg

XXI Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego

W sobotę, 20 maja 2017 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego, patrona naszej szkoły.  Jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 11, przemierzali  szlaki Puszczy Bukowej.

Wycieczka do ZOO

Klasy Ia, Va oraz uczniowie kółka języka niemieckiego udali się na wycieczkę do Ueckermünde, do tamtejszego ZOO.

Wspomnienia z wycieczki…

Tak długo na nią czekaliśmy, a już wróciliśmy… mowa oczywiście o wycieczce do Wrocławia, na którą udały się klasy drugie i pierwsza.

Wyruszyliśmy w deszczu, ale Wrocław przywitał nas słońcem, a kolejne dni były coraz cieplejsze. Program wycieczki był bardzo ciekawy, a chwile oddechu łapaliśmy jedynie wieczorami…☺

Występy koła teatralnego

Uczestnicy koła teatralnego postanowili przygotować przedstawienie „Kot w butach” i zaprezentować swoje aktorskie umiejętności przed rodzicami oraz kolegami i koleżankami z grupy 0.

Niezwykłe lekcje w-f klas 1-3

Uczniowie naszej szkoły dzięki hojności Rady Rodziców mogli skorzystać z niezwykle ciekawych zajęć ruchowych w Parku Trampolin Fun Jump, gdzie poznali podstawowe zasady akrobatyki i bawili się znakomicie.

Niezwykła lekcja o bezpieczeństwie

W lutym, tuż przed feriami panie Mariola Skarbiesz i Małgorzata Pękalska przygotowały dla uczniów klas 1-3 bardzo ważną i ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

Z Niemieckim nad Miedwie

Korzystając z chwili dobrej pogody, udaliśmy się rowerami nad Miedwie.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie…”

William Szekspir

Dzień Teatru to część tradycji Szkoły Podstawowej nr 28.  W miniony piątek 28.04.2017r. odbyła się jego kolejna odsłona. Dobór repertuaru dokonany przez uczniów i ich opiekunów pozwolił widzom przenieść się w magiczny świat baśniowych bohaterów, zaskakujących sytuacji, barwnych scenografii, ciekawych słów.

VIII Festiwal Języka Niemieckiego

27 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Festiwalu Języka Niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kowaliszyn, Zofia Jakubowska, Kacper Kostur, Szymon Owczarek uczniowie VIa, oraz uczniowie gimnazjum Aleksandra Chmura  IIa , Martyna Pawelec IIb, Marlena Sokołowska IIIa i Michał Walczak IIa.

Dzień Ziemi - Leśnicy w szkole.

25 kwietnia naszą szkołę odwiedzili leśnicy z Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Ziemi, które przypadało 22 kwietnia. Leśnicy przeprowadzili 3-godzinne zajęcia w klasach 4 - 5. Rozmawiali z dziećmi o konieczności dbania o nasze środowisko.

Edukacja Przyrodnicza w Kliniskach

24 kwietnia klasy 6a i 6b pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Kliniskach. Na początku odwiedziliśmy Zagrodę Konika Polskiego. Potem przeszliśmy 5 kilometrową trasę dydaktyczną "Uroki Doliny Iny".

Wielkanocne Święto w szkole

Od samego rana w szkole zagościły zwyczaje i obyczaje Wielkanocne. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli  w przygotowywaniu Wielkanocnych symboli. Przed Niedzielą Palmową wykonali palmę wysoką ponad 6 metrów, którą zanieśli do kościoła.