Start
images/1_p.jpg

Wydarzenia

Potyczki Ekologiczne, czyli " Gra w Zielone".

15 maja wzięliśmy udział w XXV Wojewódzkim Konkursie Potyczki Ekologiczne. Konkurs odbył się w SP nr 74 i był objęty patronatem Urzędu Miasta Szczecin.

XXII Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego

W dniu 12.05.2018 r. przy słonecznej pogodzie i wspaniałych humorach z udziałem uczniów, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości odbył się XXII Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego.

Konstytucja 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowano w naszej szkole międzyklasowy konkurs piosenki ludowej pod nazwą „Święto Majowe na Ludowo”.

Lekcje przyrody w Kliniskach

7 maja klasy czwarte pojechały na zajęcia z przyrody do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo -Leśnej w Kliniskach.

Wycieczka do Warszawy

Na kolejną szkolną wycieczkę wybraliśmy się tym razem do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo napięty… 

Wyruszyliśmy o 5.30, by już o 13.00  rozpocząć spacer po naszej stolicy. 

Udaliśmy się do Pałacu Kultury, gdzie z XXX piętra podziwialiśmy panoramę miasta. Następnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to szczególne miejsce dla wszystkich Polaków. Można tutaj nie tylko obejrzeć pamiątki i zdjęcia z Powstania, ale także usłyszeć relacje świadków tamtych dni.

W uniwersyteckich progach…

Wspaniale, że mogliśmy skorzystać z edukacji na Uniwersytecie- studenci poprowadzili z naszymi uczniami lekcję niemieckiego, w trakcie której poznaliśmy nowe słownictwo z zakresu części ciała. Studenci wykorzystali aktywizujące metody nauczania- ucząc się, świetnie się bawiliśmy. 

WARSZTATY WIELKANOCNE

Przed świętami Wielkanocy chętni rodzice wraz ze swoimi dziećmi z młodszych klas wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez panie Małgorzatę Pękalska i Mariolę Skarbiesz.

Bieg terenowy „Znam Dąbie”

Na zaproszenie III Liceum Ogólnokształcącego wzięliśmy udział w V edycji Gry terenowej pod hasłem „Znam Szczecin Dąbie”. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Chmura, Julia Grzybowska, Martyna Pawelec, Łukasz Kiłyk i Michał Walczak. 

Rajd Powitanie Wiosny

Górą dziewczyny!!! Nie dając się pogodzie ruszyłyśmy na kolejny rajd pod hasłem „Powitanie Wiosny”. 

Zbiórka rajdu miała miejsce na dworcu PKP w Podjuchach, skąd rozpoczęłyśmy wędrówkę, wraz z innymi uczestnikami rajdu, szlakiem czarnym, do mety przy Szkole Podstawowej Nr24 w Żydowcach. 

Warsztaty przyrodnicze

13 marca, w ramach Tygodnia Matematycznego zorganizowane zostały w naszej szkole popołudniowe warsztaty przyrodnicze.

972 Leśna Sobota

Małymi krokami zbliża się wiosna i czas na „przebudzenie”, dlatego wzięliśmy udział w 972 Leśnej Sobocie po Puszczy Wkrzańskiej, zorganizowanej przez Pałac Młodzieży w Szczecinie. Wielu uczniów wyraziło chęć udziału, ale niestety nie przyszli na zbiórkę, niech żałują…. Pogoda dopisała, wędrowaliśmy i bawiliśmy się świetnie. 

Kolejny rajd już za tydzień. Zapraszamy serdecznie.

Park Trampolin

Z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy nasze koleżanki do Parku Trampolin. Jak zawsze bawiliśmy się znakomicie, a poczęstunek przygotowany dla dziewcząt był dla nich miłą niespodzianką.