images/1_p.jpg

Noc biologów

W piątek 12 stycznia 2018 roku gimnazjaliści naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2018 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali w tym dniu szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych. Dla naszej młodzieży, która interesuje się naukami przyrodniczymi, udostępniono  nowoczesne laboratorium katedry biochemii i salę wykładową.

Przedstawienie teatralne Opowieść wigilijna

11 stycznia 2018r. odbyła się premiera Szkolnego Koła Teatralnego. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć adaptację znanej ,,Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa. Powieść napisana została w 1843 roku i od tego czasu doczekała się niezliczonej ilości adaptacji scenicznych, filmowych i muzycznych.

Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny

14.12 w naszej szkole odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny, którego celem była zbiórka funduszy na potrzeby misyjne Kipsing w  Kenii. Tego dnia można było nabyć różne wyroby rękodzielnicze wykonane przez członków Koła Misyjnego Dzieci, Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego, lub przekazanych na konkurs przez uczniów naszej szkoły.

Najciekawszy list do Świętego Mikołaja

W tym roku uczniowie klasy czwartej wzięli udział w konkursie  "Najciekawszy list do Świętego Mikołaja”. Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Nasza koleżanka, Marysia Durka, zdobyła wyróżnienie.  Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych!

Uczniowie klasy 5a zwiedzają Szczecin z Gryfitkiem

Gryfitek to bohater zeszytu edukacyjnego wydanego przy okazji projektu, jakim był cykl spacerów po Wałach Chrobrego. Autorem tekstów i zdjęć jest Tomasz Wieczorek. Dzięki tej ciekawej publikacji uczniowie kl. 5a mieli  już okazję poszerzyć swą wiedzę na temat Szczecina.

„Balladyna” w wykonaniu uczniów kl. VII a

Uczniowie klasy VII a na lekcji języka polskiego odkryli świat widziany oczami romantyków. Przywołując na scenę karty dramatu Juliusza Słowackiego, ukazali tajemniczą, baśniową i fantastyczną krainę, przeplatającą się ze światem rzeczywistym.

Szkolna Dyskoteka Andrzejkowa 2017 dla klas IV-VI

W czwartek - 30 listopada 2017r.  w  Szkole Podstawowej Nr 28 odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.30. Jak każe tradycja, nie obyło się bez wróżb.

Krokusowa Rewolucja

22 listopada uczniowie klasy 5a wzięli udział w akcji "Krokusowa Rewolucja", której celem jest ukwiecenie zielonych miejsc w Szczecinie. Uczniowie wyposażeni w fachowe urządzenia - łopatki zwane "krokuśnikami" kopali dołki, do których posadzili 750 cebulek krokusów.

Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada to ważny dzień dla każdego Polaka. W tym roku, w naszej szkole, postanowiliśmy oddać hołd naszej historii w troszkę inny sposób, zorganizowaliśmy „Koncert pieśni patriotycznej”.

Marsz Niepodległości

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to jeden z najważniejszych dni dla każdego Polaka.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna - na ulicach, w telewizji, w szkole. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. W jaki sposób reagować  dowiedzieliśmy się na apelu szkolnym z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy.

Spotkanie przyrodnicze z leśnikami

7 listopada członkowie koła przyrodniczego spotkali się z leśnikami z Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie. Tematem spotkania były formy ochrony przyrody w województwie zachodniopomorskim.