images/1_p.jpg

Na rowerowym szlaku…

W minioną sobotę zainaugurowaliśmy kolejny rok turystyki rowerowej.
Na zaproszenie SP Nr74 wzięliśmy udział w XXII Zlocie Krajoznawczym im. Stanisława Grońskiego. Na metę rajdu wybraliśmy malowniczą trasę po Puszczy Bukowej.

Witajcie po wakacjach!

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się już w nowej rzeczywistości, po reformie szkolnej. Jesteśmy teraz Szkołą Podstawową nr 28 z oddziałami gimnazjalnymi. 1 września przekroczyli próg szkolny nasi najmłodsi uczniowie, a 4 września odbyła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego dla wychowanków z klas I-VII oraz klas II – III gimnazjum. Niestety wakacje jak zawsze były za krótkie, jednak  nowy rok szkolny może być okazją do wielu ciekawych inicjatyw i wrażeń. Życzymy wszystkim samych sukcesów i znów odliczamy dni do następnych wakacji. Powodzenia!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23.06.2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Po wysłuchaniu słów pani Dyrektor nagrodziliśmy brawami wyróżnionych w nauce, zachowaniu, frekwencji. Były także podziękowania dla najbardziej zaangażowanych rodziców. Następnie wszystkie dzieci udały się do swoich sal po odbiór świadectw z promocją do następnej klasy. Do zobaczenia po wakacjach!

Nagrody Prezydenta Miasta dla naszych uczennic

21 czerwca 2016 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie uczennice klasy szóstej, Karolina Stanioch i Zosia Jakubowska, odebrały Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin.

Starsi czytają młodszym- akcja promująca czytelnictwo

19.06.2017 r. uczniowie klas szóstych postanowili przyłączyć się do akcji promującej czytelnictwo w szkole. Akcja miała na celu podniesienie poziomu czytelnictwa  w klasach I-III szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych, chcąc zachęcić dzieci do czytania, najpierw przedstawili korzyści płynące z sięgania po książki. Uczniowie solidnie przygotowali się do czytania z podziałem na role, chcąc dobrze wypaść przed młodszymi kolegami.

Spotkanie z Radą Osiedla

8 czerwca odbyło się spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum z przedstawicielami Rady Osiedla  - panami Jakubem Kalitą i Czesławem Owczarkiem.

Dzień Dziecka

W tym roku uczciliśmy Dzień Dziecka na ludowo. Cieszymy się, że dzieci, młodzież oraz nauczyciele przygotowali z tej okazji odpowiednie przebrania.

CIEKAWA LEKCJA O PSZCZOŁACH

W maju uczniów naszej szkoły odwiedził niezwykły pszczelarz z pasieki „Boża Iskierka”. Bardzo interesująco opowiedział o życiu i zwyczajach pszczół, pokazał dawne i dzisiejsze ule.

POWITANIE WIOSNY

Pogoda dopisała i tegoroczne powitanie wiosny odbyło się w plenerze. Uczniowie klas I-III i grupy przedszkolnej wspólnie się świętowali nadejście tej pięknej pory roku bawiąc się i piekąc kiełbaski korzystając z uprzejmości  i gościnności strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wyścigi rowerowe w Kijewie

Na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gryfici” oraz Stowarzyszenia Rodzin Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie sportowej o Puchar Najlepszej Klasy Sportowej.

Sukces uczennic SP 28 w konkursie: „Czytaj - warto wiedzieć więcej”

„Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą.”

(Baron von Munchhausen)

We wtorek, 06.06.2017r. uczennice z klasy VIa, Karolina Stanioch i Ola Socha, wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „Czytaj-warto wiedzieć więcej”.

WYCIECZKA KLAS 3a i 3b DO KOŁOBRZEGU

W piękny, słoneczny dzień uczniowie klasy 3a i 3b wyruszyli w podróż do Kołobrzegu.