images/1_s.jpg

Starsi czytają młodszym- akcja promująca czytelnictwo

19.06.2017 r. uczniowie klas szóstych postanowili przyłączyć się do akcji promującej czytelnictwo w szkole. Akcja miała na celu podniesienie poziomu czytelnictwa  w klasach I-III szkoły podstawowej. Uczniowie klas szóstych, chcąc zachęcić dzieci do czytania, najpierw przedstawili korzyści płynące z sięgania po książki. Uczniowie solidnie przygotowali się do czytania z podziałem na role, chcąc dobrze wypaść przed młodszymi kolegami.

Spotkanie z Radą Osiedla

8 czerwca odbyło się spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum z przedstawicielami Rady Osiedla  - panami Jakubem Kalitą i Czesławem Owczarkiem.

Dzień Dziecka

W tym roku uczciliśmy Dzień Dziecka na ludowo. Cieszymy się, że dzieci, młodzież oraz nauczyciele przygotowali z tej okazji odpowiednie przebrania.

CIEKAWA LEKCJA O PSZCZOŁACH

W maju uczniów naszej szkoły odwiedził niezwykły pszczelarz z pasieki „Boża Iskierka”. Bardzo interesująco opowiedział o życiu i zwyczajach pszczół, pokazał dawne i dzisiejsze ule.

POWITANIE WIOSNY

Pogoda dopisała i tegoroczne powitanie wiosny odbyło się w plenerze. Uczniowie klas I-III i grupy przedszkolnej wspólnie się świętowali nadejście tej pięknej pory roku bawiąc się i piekąc kiełbaski korzystając z uprzejmości  i gościnności strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wyścigi rowerowe w Kijewie

Na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gryfici” oraz Stowarzyszenia Rodzin Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „Więź” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie sportowej o Puchar Najlepszej Klasy Sportowej.

Sukces uczennic SP 28 w konkursie: „Czytaj - warto wiedzieć więcej”

„Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą.”

(Baron von Munchhausen)

We wtorek, 06.06.2017r. uczennice z klasy VIa, Karolina Stanioch i Ola Socha, wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „Czytaj-warto wiedzieć więcej”.

WYCIECZKA KLAS 3a i 3b DO KOŁOBRZEGU

W piękny, słoneczny dzień uczniowie klasy 3a i 3b wyruszyli w podróż do Kołobrzegu.

Nie zapominajcie o niezapominajkach!

Od niedawna drobne, niebieskie kwiatuszki – niezapominajki- stały się ze względu na swą nazwę  i urodę symbolem majowych zajęć i spotkań edukacyjnych w całym kraju.

„Żywa” lekcja przyrody w Kliniskach

Klasy drugie skorzystały z okazji by lepiej „poznać, przeżyć, zrozumieć” przyrodę i udały się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach Wielkich. Tam pod opieką pracownika Nadleśnictwa udaliśmy się do zagrody Konika Polskiego, przeszliśmy także ścieżkę spacerowo- dydaktyczną położoną w sercu Puszczy Goleniowskiej.

XXI Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego

W sobotę, 20 maja 2017 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły odbył się Rajd im. Bolesława Czwójdzińskiego, patrona naszej szkoły.  Jak co roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 11, przemierzali  szlaki Puszczy Bukowej.

Wycieczka do ZOO

Klasy Ia, Va oraz uczniowie kółka języka niemieckiego udali się na wycieczkę do Ueckermünde, do tamtejszego ZOO.