images/1_p.jpg

Krokusowa Rewolucja

22 listopada uczniowie klasy 5a wzięli udział w akcji "Krokusowa Rewolucja", której celem jest ukwiecenie zielonych miejsc w Szczecinie. Uczniowie wyposażeni w fachowe urządzenia - łopatki zwane "krokuśnikami" kopali dołki, do których posadzili 750 cebulek krokusów.

Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada to ważny dzień dla każdego Polaka. W tym roku, w naszej szkole, postanowiliśmy oddać hołd naszej historii w troszkę inny sposób, zorganizowaliśmy „Koncert pieśni patriotycznej”.

Marsz Niepodległości

11 listopada, czyli Święto Niepodległości, to jeden z najważniejszych dni dla każdego Polaka.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna - na ulicach, w telewizji, w szkole. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. W jaki sposób reagować  dowiedzieliśmy się na apelu szkolnym z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy.

Spotkanie przyrodnicze z leśnikami

7 listopada członkowie koła przyrodniczego spotkali się z leśnikami z Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie. Tematem spotkania były formy ochrony przyrody w województwie zachodniopomorskim.

JESTEM BEZPIECZNY NA ROWERZE

Wiadomo, że jazda na rowerze jest przyjemną formą spędzania czasu wolnego a prawie każdy z nas rower posiada i z niego korzysta. Dzieci z klas I-III wzięły udział w lekcjach przeprowadzonych przez panią Mariolę Skarbiesz poświęconych temu, jak bezpiecznie korzystać z roweru.

Spotkanie z Misjami

17 października w naszej szkole odbyło się  „Spotkanie z Misjami”. Gościem specjalnym był Ks. Jeremy Kabuga. Przyjechał z Afryki, z Kenii.

Wycieczka klas 1-3 i gr. 0 do Kids Areny

W październiku wszystkie dzieci z klas 1-3 i z gr. 0 wybrały się na wycieczkę do Kids Areny. Jest to nowe centrum rozrywki i rekreacji dla dzieci w naszym mieście.

Krokusowa rewolucja w Sp28

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej postanowili jeszcze bardziej upiększyć teren wokół szkoły i przystąpili do akcji „Szczecin cały w krokusach”. Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci wraz z wychowawczyniami posadziły krokusy, które wiosną upiększą kolorami teren przed szkołą.

Sprzątanie świata w najmłodszych klasach

Do corocznej akcji sprzątania świata włączyli się uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły i dzielnie posprzątali teren boisk szkolnych. Brawo pierwszoklasiści! Możemy brać z was przykład.

Festyn Rodzinny kl. 1-3 i gr.0

Jak co roku również i tej jesieni uczniowie klas 1-3 oraz grupy 0 mieli okazję bawić się wraz z rodzicami i nauczycielami na festynie jesiennym. Tegoroczny festyn zorganizowany został pod tytułem „Dary jesieni”.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej sali gimnastycznej

Z wyremontowanej sali gimnastycznej  możemy korzystać  od 1 września. Remont sali trwał rok, kosztował  ponad  3,5 mln złotych i ku zaskoczeniu nas wszystkich, zakończył się na dwa miesiące przed  planowanym  terminem. Sala w nowej „odsłonie” cieszy oko i służy nam podczas różnorodnych zajęć sportowych.